Novinky

TF1 Omega

TF1 Omega je malý, šikovný a effektívny filter z poniklovanej mosadze. Je vhodný  do vertikálneho a horizontálneho potrubia pri orientácii aj na 45 stupňov , jednoduchý na inštaláciu s integrovanymi závitmi 3/4 col alebo 1 col.

Tento vysokovýkonný systémový filter, ktorý sa ľahko čistí a bol navrhnutý na inštaláciu v malých priestoroch alebo priestoroch s obmedzeným prístupom, využíva hydronickú separáciu častíc a magnetickú filtráciu na odstránenie kontaminantov z vody centrálneho vykurovacieho systému.


 • Vysoká kapacita a kompaktný dizajn

 • Ideálny na použitie v stiesnených priestoroch a oblastiach s obmedzeným prístupom

 • Jednoduchá inštalácia – vhodný pre horizontálne aj vertikálne potrubie s prietokom v oboch smeroch. Filter dokáže fungovať až do 45° uhla

 • Rýchle a ľahké čistenie bez potreby demontovania jednotky

 • Jedinečný účinok – zo systémovej vody odstraňuje magnetické i nemagnetické

  kontaminanty

 • Jednoduchá montáž

 • Neblokuje ani neobmedzuje prietok

 • Jedinečná odolná kovaná mosadzná konštrukcia (bez skrytej poréznosti) s niklovým pokovaním

 • Jedinečné potrubie s dvojitými radiálnymi tesneniami a možnosťou viacstranovej orientácie

 • Zostava výkonného neodýmového magnetu so závitovým krytom magnetu

 • Tak ako pri všetkých magnetických produktoch, treba v prípade, že máte implantovanú pomôcku na srdce, vždy manipulovať s akýmkoľvek magnetickým ltrom mimoriadne opatrne

 • Špecifikácie produktu

  • Maximálna prevádzková teplota: 100 °C
  • Maximálny prevádzkový tlak: 10 bar
  • Maximálna prietoková rýchlosť: 50 l/min
  • Magnetické vlastnosti: Zostava výkonného neodýmového magnetu
  • Vlastnosti vypúšťacieho ventilu: Jednoduchá inštalácia s možnosťou viacstranovej orientácie
  • Materiál filtra: Odolná kovaná mosadzná konštrukcia s niklovým pokovaním.
  • Kompatibilný so smernicou EN 12165-CW617N-M

       ■ K dispozícii ako produkt 3/4" a 1"
 

TF1 Delta Filter

Dovolte nám predstaviť Vám nový filter z radu TF1 filtrov - TF1 Delta 
Vysokovýkonný ľahký filter z poniklovanej mosadze 
Trojitá účinnosť : Magnetická - Hydrocyklonová a separácia vzduchu 
Navrhnutý pre vyrovnanie sa s náročnými systémami
Jednoduchá montáž do horizontálneho aj vertikálneho potrubia
Navrhnutý pre inštaláciu na 2“ potrubie alebo možnosť dosadenia do širšieho potrubia prostredníctvom premostenia
Ochrana pred bakteriálnou kontamináciou v podlahovom kúrení s Fernox Boicid AF-10. Biocide AF10 minimalizuje výskyt bakteriálnych a plesňových porastov a tým komplexne zabezpečuje systém proti znečisteniu.

Podlahové vykurovanie naďalej získava na popularite, a preto je dôležité pochopiť ako správne zachovať dlhodobú výkonnosť celého systému. Existuje celý rad postupov, ktoré toto zabezpečujú. Najdôležitejšie je však kvalita vody v systéme podlahového potrubí.

Na podlahové kúrenie okrem známych problémov spojených s koróziou ústredného kúrenia a tvorbou vodného kameňa môžu tiež ovplyvniť aj iné znečistenia - najmä bakteriálne a plesňové porasty. To preto, že na rozdiel od klasických vykurovacích systémov, ktoré pracujú pri teplotách 85 ° C, podlahové vykurovanie zvyčajne pracuje pri nižších teplotách medzi 40 - 45 ° C. Bohužiaľ, táto hodnota je pod teplotou 60 ° C, ktorá je potrebná pre tepelné hubenie húb, a preto je systém náchylný na znečistenie.

Ak sa výskyt bakteriálnych a plesňových porastov v rámci systému podlahového vykurovania neošetruje, môže viesť k upchatiu a obmedzenie prietoku. Môže to mať nepriaznivý vplyv na účinnosť vykurovania a tiež môže dôjsť k poškodeniu ventilov na potrubí. Z tohto dôvodu je nutné ošetriť systém vhodným prípravkom, aby sa zabránilo kontaminácii a aby bol zaistený optimálny výkon. Speciálne vyvinutý Fernox Underfloor Heating Biocide AF10 je rýchlym a efektívnym riešením, aby sa zabránilo mikrobiálnej kontaminácii v systémoch podlahového vykurovania. Má jednoduché a rýchle použitie. Biocide AF10 minimalizuje výskyt bakteriálnych a plesňových porastov a tým komplexne zabezpečuje systém proti znečisteniu. K dispozícii je ako tekutina alebo vo forme aerosolu. Dávkovanie je možné buď cez radiátor alebo priamo cez potrubie. Biocide AF10 je kompatibilný so všetkými Fernox ochrannými prostředky. Nezabúdajte, že pri vypustení systému a jeho opätovnom naplnení nepotrebuje doplnenie len Protector F1 ale aj Biocíd AF10.Vynovený Total Filter TF1

Dovolte nám informovať Vás o vynovenom Total Filtri TF1 ktory prichádza do predaja,
Novinka spočíva v systéme Twist, Click, Lock mechanizme, ktorý nahradzuje použitie vymedzovacích (farebných) podložiek 
a tým šetri čas inštálacie. 
 
Vynovený TF1Vynoveny TF1
Vynovený TF1Vynovený TF1     TF1 a TF1 compact
Zriedkakedy v preplnenom trhu inštalatérských  a vykurovacích  zariadení  prichádza skutočne jedinečný produkt, Fernox MaxMag je jeden takýto  príklad s vydaním na trh už v tento  mesiac.
Fernox MaxMag
  
MaxMag

 
MaxMag vytvoril jeden z oblastných Fernox  manažérov predaja, Barry Maxted, ktorý identifikovali medzeru na trhu pre riešenie niekoľko rokov starý problém kalu a nečistôt na dne radiátorov spôsobujúcich studené miesta. Tento geniálny prístroj pomáha preplachovaciemu  procesu rozhýbať kal a priviesť ju do obehu za účelom likvidácie cez spodné  kanály samotného radiátora .

Kliknite tu pre zobrazenie viac informacii o MaxMag.